• Biz Sizi Arayalım

    Adınız (gerekli)

    Telefonunuz (gerekli)

  • Telefon : 0232 4652812
    Email: form@WeToWe.net

  •  
  •  
Sosyal Medya Yönetimi İçin Markalar Neler Yapmalı

Sosyal Medya Yönetimi İçin Markalar Neler Yapmalı

Günümüzde herkesin dilinde bir sosyal medya yönetimidir gidiyor… Büyük markalar sosyal medya yönetiminin önemini çoktan anladı ve şirket yönetimlerinin gündeminde ilk sıraya koydular. Ancak bazı firmaların kafası  sosyal medya yönetimi gerekli mi gereksiz mi diye düşünürken çok karıştı.

Sosyal medya yönetimini başarı ile yöneten markalar, müşterileri ile doğru ve sağlıklı iletişim kuruyorlar Kurdukları bu sağlıklı iletişimle markalarının internetteki imajını yaratıyor ve markalarını tanıtıyor.

Peki Sosyal Medya Yönetimi İçin Markalar Neler Yapmalı?

Strateji Belirlemek: Herkes aynısını söylüyor değilmi? Başarılı sosyal medya yönetimi için doğru strateji belirlenmeli… Ama kimse anlatmıyor sosyal medya stratejisi nasıl belirlenir diye. Bir markanın sosyal medyadaki stratejisinin belirlenmesi için öncelikle markanın çok iyi tanınması, hedef kitlesinin doğru analiz edilmesi, sosyal medyadaki amacının ne olduğu ve nasıl bir geri dönüş beklendiğinin mutlaka bilinmesi gerekiyor. Marka ile ilgili bahsedilen tüm bu bilgilere sahip olduğunuzda doğru strateji zaten kendiliğinden gelecek. Tek dikkat edilmesi gereken internet ortamında markanın gerçekteki yapısından farklı davranmamak.

Doğru Hedef Kitleye Ulaşmak: Doğru hedef kitleye ulaşmak yapılacak en doğru hareketlerden birisidir. Sosyal media hesaplarınızın kaç kişi tarafından takip edildiği malesef bir başarı kriteri değildir. Önemli olan rakam değil niteliktir. Çok sayıda takipçiniz olacağına az sayıda ama markanızla etkileşim halinde olan markalar olsun.

Düzenli İçerik Paylaşmak: Sosyal medya hesaplarınızda hedef kitlenize yönelik doğru içerikleri paylaşmanız takipçilerinizle iletişim kurmanız için önemlidir.  Hergün bebek ve kedi videoları paylaşmaktan bahsetmiyoruz tabiki J

Uzmanlar İle Çalışmak: Tüm işlerde olduğu gibi bu konuda da sosyal medya yönetimi konusunda uzman kişiler ile çalışmak en sağlıklısıdır. Sosyal medya konusunda uzman kişiler baskı altında sakin kalabilirler, toplum psikolojisi konusunda bilgi sahibiaynı zamanda marka kimliğinizi benimseyebilecek özelliklere sahiptirler.